SUP POLO

SUP POLO

Stand Up Paddle Polo või lihtsalt SUP Polo on Suppama.ee poolt Eestis tutvustatav uudne spordiala, mis ühendab vee polo ja suppamise. Selline kombo on ülimalt lõbus! SUP Polo võiks kirjeldada kui veepolo, lacrosse’i ja romuralli ristandit, mida mängitakse täispuhutavatel SUP laudadel täispuhutava väljaku keskel tasasel veel. Mäng on lühike, kiire, mõõdukalt kaootiline ja hullu-moodi lõbus!  Varustus koosneb hiiglaslikust täispuhutavast väljakust ning väravatest, spetsiaalsetest SUP polo täispuhutavatest SUP laudadest ning väga erilistest avausega SUP polo aerudest.  SUP polo reeglid on väga lihtsad: Väljak on mõõtmetega 25×20 meetrit ja mängitaks kolm-kolme vastu kaks 10 minutilist poolaega. Palli toimetamiseks vastaste väravasse tohib kasutada ainult spetsiaalset aeru. Palli mängimine põlvili laual olles või vette kukkudes on keelatud. Viimane olukord on selles mängus igati tavapärane nähtus.  Poolaja kestuseks on 10 minutit, mis võib küll tunduda lühike aga ennatlike järeldusi teha pole mõtet – see mäng pole mitte ainult lõbus, vaid see on ka pagana hea trenn.  See hull mäng on sel suvel must-have kogemus ning meie anname endast parima, et see teieni tuua.

SUP POLO REEGLID

Meeskonnad:
  • Ühe meeskonna koosseisu kuulub 3 mängijat.
Varustus:
  • 6 täispuhutavat SUP Polo lauda
  • 6 SUP Polo aeru
  • 1 SUP Polo pall
  • 2 väravat (2,7 m lai ning 1,3 m kõrge)
  • 1 täispuhutav 20 x 25 m väljak
Mängu kestvus:
  • Kaks 10 minutilist poolaega (poolajal vahetatakse pooli)
  • 5 minutiline poolaeg
  • Vajadusel üks 5 minutiline lisaaeg
  • Kui seis on viigis ka peale lisaaega siis viskavad kõik väljakumängijad väljaku keskpunktist väravale. Meeskond, kes kogub enim väravaid, võidab.
Reeglid:
  • Palli võib mängida ainult aeruga
  • Palli edasi toimetamiseks ei või kasutada käsi, jalgu ega pead.
  • Palli võib mängida ainult püsti seistes. Põlvili ja vees olles palli mängida ei tohi.
  • Väravavahti kasutada ei tohi. Kõik mängijad peavad aerutama.
  • Sihilik kontakt vastasmängijatega on keelatud. Aerusid ja SUP’ilaudu lõhkuda on keelatud.
Pisivead:
  • Käe või jala kasutamine palli liikumise takistamiseks – pall läheb üle vastastele.
  • Vastasmängija laua rammimine või vastase lauale astumine – pall läheb üle vastastele.
  • Mängija asetseb ilma aerutamata värava ees ehk tegutseb väravavahina – pall läheb üle vastasmeeskonnale.
  • Põlvili laual või vees palli mängimine – pall läheb üle vastasmeeskonnale.
Tõsisemad vead:
  • Sihilik vastase laua rammimine – 1 minutiline karistus.
  • Käe, jalaga või peaga väravale elendava palli takistamine – karistusvise tühja väravasse keskväljalt.
  • Mängija seisab ilma aerutamata värava ees ning blokeerib väravale lendava palli – karistusvise tühja väravasse keskväljalt.
  • Karistusviske ajal peavad kõik väljakumängijad asetsema karistusviske sooritaja selja taga.
  • Mängija, kes saab kolm ühe minuti ajalist karistust, on diskvalifitseeritud ning meeskond peab mängu lõpuni mängima kahe mängijaga.